HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

A BreuerPress és a HetiTV belpolitikai hírei 2024.03.11.
A BreuerPress és a HetiTV belpolitikai hírei 2024.03.11.

A közbizalomnak a 21. századi Magyarország kötőanyagának kell lennie, demokratikus államberendezkedésünk enélkül nem képzelhető el – jelentette ki vasárnap a Sándor-palota előtt megtartott, ünnepélyes beiktatásán mondott beszédében Sulyok Tamás köztársasági elnök, hozzátéve: bizalom nélkül nincs működőképes állam, gazdaság és jogrendszer sem. Az államfő hangsúlyozta: a jó élet, a biztonság, a rend, az igazság és a szabadság kiteljesedése akkor lehetséges, ha a polgárok és az állam célja közös. Nem lehet szembemenni az emberek akaratával, az államnak szolgálnia kell a polgárait – jegyezte meg.

A székelység, akárcsak a Kárpát-medence többi magyar közössége, számíthat a magyar kormány kiállására és támogatására – közölte a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára. Potápi Árpád János a székely szabadság napja alkalmából felidézte: március 10-én azokra a székely vértanúkra emlékezik a magyarság, akiket 1854. március 10-én a marosvásárhelyi Postaréten kivégeztek. „Ez a nap tisztelgés a nemzeti önrendelkezésért küzdő székely honfitársaink előtt” – mondta. Hangsúlyozta, a székelyek önrendelkezésének igénye „nem precedens nélküli vágyakozás”, az Európai Unióban erre több működő példa létezik, köztük a dél-tiroli osztrákoké és a finnországi Aland-szigetek svéd anyanyelvű lakosaié. „A szülőföldjén többségben élő székely-magyar közösségnek jogot kell biztosítani saját közérdekű problémáinak megoldására, az önrendelkezés tehát a szülőföldön való megmaradás garanciája” – jelentette ki. Kiemelte: ha egy nemzeti közösség szabadon megélheti identitását, megőrizheti és gyakorolhatja kultúráját és hagyományait, működtetheti saját intézményrendszerét, az nemcsak az adott közösségnek jó, hanem az utódállamnak is.

A cukorbetegeket képviselő civil szervezetekkel együttműködve dolgozza ki a kormány a nemzeti diabéteszstratégiát – közölte a miniszterelnök főtanácsadója a közösségi oldalán. Nyitrai Zsolt emlékeztetett: több mint 1 millió 200 ezer cukorbeteg él Magyarországon. Az eddigi együttműködés részeként már megreformálták a közétkeztetést, és speciális felügyelet biztosítanak a nevelési-oktatási intézményekben a cukorbeteg gyermekeknek, akik után „emelt összegű családi pótlék jár, és nyáron szinte ingyen tudnak táborozni” – mondta. A cukorbeteg-szervezetek modern eszközöket és anyagi támogatást kapnak. Az 1-es és 2-es diabéteszes betegek adókedvezményben részesülnek – hangsúlyozta Nyitrai Zsolt. Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára a videóban úgy fogalmazott: „A nemzeti diabéteszstratégia keretében célunk, hogy a megelőzésre és a szövődmények kialakulásának elkerülésére fókuszáljunk.” Kiemelte: a szakmai szervezetekkel közösen folyamatosan vizsgálják az innovatív gyógyszerek hatékonyságát, hogy a cukorbetegek mielőbb hozzájussanak a legmodernebb terápiákhoz.

Az LMP szerint emelni, javítani kell a HÉV-közlekedés színvonalát, mert csak így érhető el, hogy ezt a közlekedési formát többen válasszák – mondta az ellenzéki párt szóvivője. Gál József hangsúlyozta, a HÉV a budapesti agglomeráció legfontosabb közlekedési eszköze, amelynek fejlesztése és biztonságossá tétele valódi „zöld alternatívát” nyújtana az autós közlekedéssel szemben. Az LMP szerint kamerarendszerre, új HÉV-szerelvényekre – ezek megérkezéséig a meglévők felújítására -, illetve járatsűrítésre lenne szükség ahhoz, hogy valódi alternatíva lehessen a HÉV-közlekedés. A HÉV fenntartása állami feladat, ezért a kormánynak ezeket a feladatokat sürgősen el kell végeznie – jelentette ki. A folyamatos dugókra utalva úgy fogalmazott: „ha nem fejlesztjük kellő mértékben az elővárosi közösségi közlekedést – amelynek egyik alappillére a HÉV -, akkor a helyzet nem is fog változni.”

Az ukrán-magyar határszakaszon 5219-en léptek be Magyarországra szombaton, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 5172-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK). A közlemény szerint a beléptetettek közül a rendőrség 45 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, amely 30 napig érvényes. Nekik ez idő alatt kell felkeresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért – írták.



Fotót készítette: online
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: ahirlap.hu


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!