HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

MEGTARTOTTA ALAKULÓ ÜLÉSÉT A SORSOK HÁZA NEMZETKÖZI TANÁCSADÓ TESTÜLETE
Megtartotta alakuló ülését a Sorsok Háza nemzetközi tanácsadó testülete, amelynek az a feladata, hogy a volt Józsefvárosi pályaudvaron nemzetközileg is jelentős holokauszt-emlékhely jöjjön létre .

Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár a Magyar Holokauszt-2014 Emlékbizottság szeptember 12-ei ülésén jelentette be, hogy a kormány tervei szerint tavaszra elkészülhet a holokauszt-emlékhely a Józsefvárosi pályaudvaron. Mint mondta, kiemelten kezeli a kormány a holokauszt-emlékévvel kapcsolatban azt, hogy az ország lehetőleg minél több pontján jöjjenek létre közösségi emlékhelyek, ahol a vészkorszakról szóló tudás fontosságára felhívják a figyelmet.

Lázár János közölte, a kormányzat elfogadta a bizottság javaslatát, és a MÁV-ot arra utasította, hogy a pályaudvar projektjének megvalósításában vegyen részt, valamint felkérte Schmidt Mária történészt, a Terror Háza Múzeum főigazgatóját, hogy a pályaudvaron létesítendő oktatási központ tartalmát határozza meg, ennek érdekében pedig hozzon létre hazai és külföldi történészekből álló kutatócsoportot.

A Sorsok Háza – Európai Oktatási Központ nemzetközi tanácsadó testülete, amelyet Schmidt Mária a kormány felkérésére hívott össze, hétfőn tartotta meg alakuló ülését.

A testület tagjai között van mások mellett Anne Applebaum, Pulitzer-díjas újságíró, Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke, Anette Lantos, a Tom Lantos Alapítvány elnöke, Tom Lantos özvegye, Schmidt Mária, Jehudit Sendar, a Jad Vasem emlékközpont és múzeum vezető kurátora, valamint Szász János Balázs Béla-díjas filmrendező is.

A testület a hétfői hivatalos program keretében Fürjes Balázs, a kiemelt beruházásokért felelős kormánybiztos kíséretében megtekintette a Sorsok Háza leendő helyszínéül szolgáló Józsefvárosi pályaudvart. A kormánybiztos a bejáráson elmondta, 17 ezer négyzetméteren zajlik majd az építkezés. A régi állomásépület mementóként szolgál majd, a kiállítási komplexum a föld alatt lesz, az épület előtt pedig installációs tornyokat állítanak fel. Az előzetes tervek szerint az év vége felé kezdhetik el az építkezést .

A Józsefvárosi pályaudvar a nyilas uralom idején, 1944 végén a deportálások helyszíne volt

BreuerPress


Fotót készítette: 
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: ahirlap.hu


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!