HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

Kardos Pál: Pisztoly helyett tudást!
Tóth Tamás Budapest Rendőrfőkapitánya szerint a magyar közbiztonság és bűnmegelőzés már nem képzelhető el a Polgárőrség nélkül. A polgárőrök társadalmi munkában, szabadidejüket feláldozva, önkéntesen dolgoznak a közrendért, közbiztonságért, a bűncselekmények megelőzéséért. Kardos Pál, a Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szervezetek Szövetsége elnöke nem titkolja: megemeli a kalapját a saját kollégái előtt!

A Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szervezetek Szövetsége március 31-én megtartott ünnepi közgyűlésén elfogadták a szervezet új alapszabályát. Milyen változásokat fogalmaztak meg ebben?

- Az új alapszabály elfogadására törvényi kötelezettség miatt került
sor. Februárban hatályba lépett az új polgárőr törvény, amely alapjaiban változtatja meg a polgárőrség szervezeti felépítését és további működését. A törvényi szabályozásnak köszönhetően az Országos Polgárőr Szövetség köztestületté alakult, fontos változás még, hogy a polgárőrszervezetek kizárólag a rendőrséggel kötött együttműködési megállapodás alapján végezhetik a munkájukat, de a törvény kitér a polgárőrök által viselt egységes formaruha előírásaira is. Mindez nagyon fontos számunkra, hiszen mindez közvetlen segítséget jelent az általunk végzett feladatok ellátásában. Elnök úr a közgyűlésen beszámolt a tavalyi évben végzett munkájukról is. A Budapesti Polgárőrség tavalyi évben 237 kiemelt rendezvény biztosításában működött közre, az önállóan illetve rendőrséggel közösen végzett szolgálatok eredménye: 532 elfogás, 255 tettenérés, 37 fő eltűnt személy felkutatása, 3104 jelzésadás és 4987 segítségnyújtás. Úgy gondolom ezek a számok magukért beszélnek.

Ön már régóta, ha jól tudom a kezdetek óta tagja a szervezetnek.

- 20 évvel ezelőtt egyik alapító tagja voltam a Polgárőrségnek.
Elsőként az önálló polgárőr szervezetek jöttek létre, majd pedig az
ezeket tömörítő szövetségek. Ezért is mondjuk, hogy ez egy alulról
építkező szervezet, hiszen lokálpatrióta lakosokból alakultak az első önvédelmi csoportok. Az elsőként megalakult országos polgárőr
szervezetnek Kopácsi Sándor volt az elnöke, neki köszönhető, hogy
sikerült a jelenlegi szervezet alapjait megteremteni, őt követte a
jelenlegi országos elnök dr. Túrós András, akinek idén másfél évtizede tartó vezetése alatt vált a Polgárőrség bűnmegelőzési tömegszervezetté.

Jelenleg hány tagja van országosan a szervezetnek?

- Közel 83 ezer. A tavalyi évben több mint háromezren kapcsolódtak be ország szerte a helyi egyesületek munkájába és továbbra is várjuk a csatlakozni vágyókat!

Ön adna ehhez a munkához éles lőfegyvert a kollégáinak?

- Soha. Sztereotípia, de el kell most sütnöm: nem fegyvertelen a
polgárőrség, a tudás a fegyvere! A jövőnk egyik kitörési pontja az
oktatási, képzési rendszerünkben van. Nagy súlyt helyezünk erre, fontos számunkra szolgálatot ellátó kollegáink magas szintű felkészültsége.


Milyen a kapcsolat a közbiztonságban résztvevő többi szervezettel?

- Véleményem szerint az az ideális, hogyha helyben a közbiztonsági hálót alkotó szervek és szervezetek – a Rendőrség, Polgárőrség és a
Katasztrófavédelem – által végzett munka az önkormányzat közös
koordinációjával egészül ki. Az erős közbiztonság megteremtéséhez
elengedhetetlen az így létrejövő együttműködés.

Faragó Ottó


Fotót készítette: 
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: ahirlap.hu


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!