HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

Magyar újnácik jártak Auschwitzban!
Október 16-án egy körülbelül ötven-hatvan fős magyar csoport jelent meg Auschwitzban, az egykori náci megsemmisítőtábor területén, ahol napjainkban múzeum és emlékhely működik. A társaság tagjai közül sokan gárdista egyenruhát viseltek, többüknél volt Árpád-sávos zászló, és akadt, akinek nyakában horogkeresztes sál lógott. A kompánia viselkedéséből kiderült: hősi emlékműként tekintenek Auschwitz-Birkenaura.

Október 16-án egy négytagú magyar család látogatott el Auschwitzba, hogy megtekintsék az egykori náci megsemmisítőtábor területén működő múzeumot és emlékhelyet, és megemlékezzenek elhurcolt, megkínzott, megölt családtagjaikról. A belépőjegyek mellé magyar nyelvű idegenvezetést is kértek. - Az idegenvezető jelezte, hogy „egy nem túl szimpatikus” magyar csoport fog csatlakozni családunkhoz – tájékoztatta lapunkat a családfő. Mint kiderült, a csoport egy komplett busznyi emberből, mintegy 50-60 főből állt.

A társaság tagjai nevetgélve, alpári megjegyzéseket téve, náci karlendítéssel pózolva fényképeztették magukat az „Arbeit macht frei” - A munka szabaddá tesz - felirat alatt. Amikor az idegenvezető a Soában elgázosítottak számát említette, a hátul állók közül néhányan kevesellték a számot: „Többet kellett volna!” – szóltak közbe.

Forrásunk – aki feleségével és lányaival volt jelen – másnap este mindezt megírta az Auschwitz-Birkenau Múzeumnak, de választ egyelőre nem kapott. Mindenesetre a férfi által elmondottakat kérdésünkre a felesége is megerősítette.

Szerkesztőségünknek sikerült telefonon beszélnie az emlékhely lengyel, de magyarul kitűnően beszélő idegenvezetőjével, aki azt mondta: a náci karlendítésekből, a szélsőjobboldali jelképekből és a Soá áldozatait keveslő megjegyzésekből semmit sem vett észre. Ugyanakkor hozzátette: a magyar náci és nyilas szimbolikában nem igazán otthonos.

Informátorunk elmondta: a magyar neonácik az áldozatok hamvait tartalmazó halottas urnánál felemelt középsőujjal, röhögcsélve fotózták egymást, és viselkedésükből egyértelmű volt, hogy hősi emlékműként tekintetenek Auschwitz-Birkenaura.

Breuer Péter

Fotót készítette: www.breuerpress.com
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: MTI


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!