HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

Belgium: Kiszabadulhat a csapi származású családirtó!
Megelégelte a belga állam, hogy napi 300 eurójába (80 ezer forintba) kerül Pándy András fogva tartása. Így már alig várták, hogy letöltsön 15 évet a rácsok mögött, Belgiumban ugyanis ennyi idő után akár ki is szabadulhat az életfogytiglanira ítélt bűnöző, ha jó a magaviselete.

A magyar származású protestáns állelkész lányával, egyben 32 évig ágyasával, Ágnessel közösen hat családtagjukat irtotta ki 1986–89 között. 1997-ben bukott le, amikor Ágnes mindent bevallott a rendőröknek. A nő a „hitvesi ágyat” óvta, hiszen Pándy szemet vetett az akkor 16 éves Réka lányára. Ágnes a saját anyját, Sőrés Ilonát, édestestvérét, Dánielt, míg Pándy a második feleségét, Fintor Editet és két nevelt lányát, Tündét és Andreát ölte meg. A holttesteket Pándy házának pincéjében feldarabolták, savban feloldották, a maradékot pedig kiöntötték a molen­beeki vágóhídon. 2002-ben Pándy életfogytiglanit, Ágnes 21 évet kapott.

„Amióta többször megtámadták Pándyt a rabtársai, színes tévés, internetes magáncellában tartják a leuveni fegyházban. Ez napi 300 euróba kerül, míg egy idősek otthonában az összeg tizedéért gondoznák” – mondta el a Blikknek Steffek István belgiumi börtönlelkész, aki azóta ismeri Pándyt, hogy az az 1950-es években Belgiumba érkezett.

Pándyt 1997. október 16-án, azon a napon tartóztatták le, mikor egy másik belga sorozatgyilkos, Marc Dut­roux bűnösségét kimondták. Az eset világszerte médiaérdeklődést váltott ki, főleg mikor Pándy érzelemtől mentes arccal fogadta az ítéletet. Pándyt életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték. Mikor betöltötte 80. életévét (1927. június 1-jén született Csapon), a börtön illetékesei intézkedni kezdtek, hogy öregek otthonába szállítsák.

„Eddig már hat otthon utasította vissza, hogy befogadják, hiszen tartanak tőle. Ráadásul Pándy nem akar szabadulni. Azt mondogatja, hogy mihez kezdene ő a szabadsággal, s mindig hozzáteszi, hogy ártatlanul ítélték el, hiszen a családtagjai élnek. Steffek István azt is elárulta, hogy a már szabadult Ágnes a brugge-i apácazárdában él és dolgozik.

Egy könyvtárban katalogizálja, rendezi a könyveket. „Az olvasni vágyóknak nem kell tartani tőle, hiszen jámbor, ráadásul csak nyitás előtt van a könyvtárban” – mondta Steffek István.

Kàrpàti Igaz Szò


Fotót készítette: BBC
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: ahirlap.hu


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!