HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

Bándy Kata szindróma - Bagi László bűnügyi újságíró jegyzete
Az ország magyar szokás szerint két részre szakadt. Az egyik tábor törvényi változásokat, szigorítást sürgetne, mint a halálbüntetés esetleges visszaállítása, vagy a tényleges többszörös életfogytiglan, magánzárkában.

A liberálisok megint álságos humánussággal, a törvények szükségszerű szigorítása kapcsán a sötét középkor újra eljövetelét fant...áziálják.

A liberálisok wellness börtönöket építenének, ahol azt leszámítva, hogy a külvilágtól el vannak zárva az erőszaktevők, jobban élnének, mint itt kint sokan, akik mondjuk minimálbéren tengődnek.
A börtön eddig sem volt visszatartó erő, mert ezek az erőszaktevőknél természetes velejárója az életnek, hogy ki-be járnak, és nagyobb részük, még jól is érzi magát ott bent.

Pláne, ha az általuk emlegetett modell szerint wellness börtönöket építenénk, ahol szerintük ezek az egyszerű lények szakmát tanulhatnának, hogy utána azzal a vággyal térjenek vissza a társadalomba, hogy annak hasznos tagjaivá váljanak.

Ez az álszent humanizmus részükről egészen addig működik, ameddig védencük egy gyilkosság után a jelenlegi jogrendszer nem kellő szigora miatt, akár tíz évnél kevesebb időtartam után ki nem szabadul, és ne adj Isten az ő közvetlen környezetéből szemeli ki következő áldozatát, és ragadja el örökre!

Nos ekkor, ők lesznek a legfőbb zászlóvivői annak, hogy lábbal felfelé kellene felakasztani a gazembert, nyakát átvágva kivéreztetni, mindazokkal együtt, akik miatt ilyen hamar visszatérhetett a kegyetlen szörnyeteg a társadalomba...

A liberálisok, hivatkoznak arra, hogy mi van akkor, ha "szegény" gyilkos elmebeteg talán, vagy éppen indulatból ölt.

Itt hívnám fel a figyelmet arra, hogy a valóban elmebetegek által elkövetett gyilkosságok száma elenyésző!

Indulat?

A családon belüli erőszak sem végződne sokszor halállal, ha lenne visszatartó erő. Ha az erőszaktevő tudná, hogy ha brutalitása odáig fajul, hogy halállal végződik, akkor a saját életének is búcsút inthet!
Nem beszélve arról, ha a családon belüli erőszakot is végre komolyabban venné a törvényhozás!
Ha valamennyi törvényt sértő erőszakos cselekedet szankcionálása is komolyabb lenne, és az esetleges halállal végződő brutalitás, a halál csókját lehelhetné feléjük, vagy ténylegesen azt, hogy egymagában egy cellában kell majd évtizedekig elgondolkodnia tettén, még nem, holtan lábbal előre távozhat csak, akkor mind indulatokban, mind a gyilkolási hajlamban nagyobb lenne a visszatartó erő!

Már születése pillanatától mindenkibe bele kellene nevelni, hogy egyedül az Isten döntheti el, hogy mikor veszi el bárki életét. Ám aki ezt mégis megszegi, annak tudnia kell, hogy egy jogállamban, a törvényhozás betöltheti Isten szerepét!

Egy olyan társadalomban kellene szocializálódni, ahol a társadalom tagjaiba nevelnék, hogy a tettek következményekkel járnak!

Ráadásul az elmebetegek által elkövetett gyilkosságok is megelőzhetőek lennének, ha az emberek egy valódi közösségként élnének, nem csak egymás mellett.
Ha sokan nem csak látnák a másikat, hanem ismernék is! Mert az elmebetegségnek bizony vannak jelei.
És ha tragédiához vezet az, hogy egy elmebeteget nem ismert fel senki, az azért van, mert az emberek közömbösek, nem figyelnek egymásra!
Ám itt újra megemlíteném, hogy az elmebetegek által elkövetett gyilkosságok száma elenyésző!

A gyilkosoknak a szemük előtt kell, hogy lebegjen, ha elveszik mások életét, saját maguk hóhéraivá is válhatnak tettükkel!
A halálfélelem ugyanis bennünk emberekben sokkal erősebb a gyilkos ösztönöknél!

Bagi László bűnügyi újságíró jegyzete


Fotót készítette: Pesir Albert
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: ahirlap.hu


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!