HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

Szöllősi: Városházi panamák, drog Stop!
Szöllősi Attila informatikai-biztonsági vállalkozó, Pécel polgármestere, úgy nyerte meg a tavaly őszi választásokat, hogy csupán egyet ígért: - megpróbál rendet tenni a városháza táján. De nincs könnyű dolga, mert bizony egyre több csontváz kerül elő a szekrények mélyéről a péceli városházán. Van olyan nagy horderejű törvénytelen ügylet is, ami már Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos asztalán van.

Mi az, amiért egy sikeres informatikai vállalkozó úgy dönt, hogy ő bizony polgármesternek áll?

A tavalyi nyár közepére megszaporodtak körülöttem azok az emberek, akik nem csak mondták, hogy itt Pécelen ilyen, meg olyan visszaélések vannak, hanem dokumentálták is. Hoztak mindenféle nem létező munkáról szóló számlákat, és mindenféle egyéb, panama gyanús ügyleteket. Egy dologért lettem polgármester, hogy rendet vágjak!

Gondolom, hogy sokaknak nem tetszett, hogy egy újabb versenyző bukkant fel a ringben. Kapott a választások előtt, alatt fenyegetéseket?

- Voltak próbálkozások. Például azt üzenték, hogy ne engedjem ki a gyerekeimet az utcára, meg hogy vigyázzak, hogy merre megyek haza és hasonlók. Voltak ilyen elvetélt próbálkozások a megfélemlítésemre, de ezek nem voltak jelentősek, ezeknek nem volt súlya. Én azt gondolom, hogy az urak kivárnak.

Mit takarnak a panama gyanús ügyletek, visszaélések?

- Pécel város önkormányzata anno egy 17 hektáros területet értékesített, egy nevesincs cég számára, meglehetősen botrányos körülmények között. A vállalkozói szférában dolgozom elég régóta, úgyhogy van némi fogalmam arról, hogy hogyan működik egy-egy tender kiírása. Megnyerettek a céggel egy élelmiszerbeszállítói szerződést, az önkormányzat és intézményei részére, élelmiszer alapanyagokat szállított be ez a cég. Ennek következtében például 2008-ban 55 forintért kaptuk a tojás darabját – ma sincs annyi, bárhonnan szerezzük be -, és 550 forintért például az alma kilóját. Tehát mondhatjuk azt, hogy „horror” árak voltak. Miután kiírtak az előbb említett 17 hektáros terület értékesítésére egy pályázatot, a pályázatra jelentkezett egy izraeli cég, amit rögtön elvetettek. Épp a napokban kezdtem el foglalkozni azzal, hogy milyen indoklás alapján. Mondhatom, vicces volt. Az egyik cég képviselője itt volt a tárgyaláson – akivel nyeretni akartak –, a másikat meg sem hívták. Egy 3 millió forintos törzstőkével rendelkező céget választottak, egy közel 4 milliárdos pályázatra. Egy olyan cégről beszélünk, akinek a legnagyobb árbevétele 16 millió forint volt egy évben. Mivel ennek a cégnek nem volt pénze, ezért összevonták az élelmiszer beszállítási szerződést, a telekértékesítési szerződéssel, és amennyi élelmiszert szállított be a cég, a bevétel egy bizonyos részéből telkeket vásárolt. 17 hektárt szándékoztak ilyen részletekben eladni. Több jogász barátommal megnézettem az iratokat, és bizony mindegyik úgy adta vissza, hogy ez bizony a BTK-ba ütköző. A VPOP, és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság is visszadobta az ügyet, egyetlen tanúmeghallgatás nélkül. Nem véltek bűncselekményt felfedezni az ügyben. Most próbálkozunk tovább vinni az ügyet, Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos elé tárjuk az iratokat. De mindez csak egy csepp a tengerben… Azért topogunk egy helyben, mert bármilyen elképesztően is hangzik, bármihez nyúlunk, mindenben törvénytelenséget vagyunk kénytelenek felfedezni.

Mondana néhány egyszerű példát arra, amit, az imént említett, hogy „bármihez nyúlunk, mindenben törvénytelenséget vagyunk kénytelenek felfedezni...„

- 16 ezer fő lakik ebben a városban, és erre a 16 ezer főre például egyetlen játszótér sincs. Ez egy jelentős, és folyamatos probléma. Illetve az önkormányzat létrehozott egyet, egy 15 x 20 négyzetméteres területen, és egy 1,5 millió forintos játékot, hat évre 9,6 millió forintért lízingeltek. De megemlítenék egy 144 milliós óvodai beruházást is, ahol például a 70 ezer forintos, kiszámlázott, korszerű lámpatestek helyett, 3 ezer forintos vibráló neonokat építettek be a valóságban.

Az előző ciklusokban vezető tisztségeket betöltő úgynevezett megélhetési politikusokról sorra kiderül, hogy törvénytelenségek árán gyarapodtak. Hogyan látja ezt?

- Most már pontosam tudom, hogy mennyi egy polgármesteri fizetés. Nettó 300 ezer forint körül jön ki, plusz jár még néhány tízezer forintnyi költségtérítés. Kijelenthetem azt, hogy ha nekem nem lenne cégem a megélhetésemhez ez kevés. Ez nem lehet másképp más önkormányzati képviselőnél sem. Tehát aki ez idő alatt jelentősen gyarapodott - és nem úgy, hogy volt mellette egy saját cégbirodalma -, még egy laikusnak sem kell messzemenő következtetésekbe bocsátkoznia ahhoz, hogy vajon miből.

Mostanában nem csak a fővárosban, hanem vidéken járva is egyre több helyen hallom, hogy felütötték a fejüket a drogterjesztők. Pécelen is tapasztalható a probléma?

- Sajnos igen. De egy biztos, mivel nekem is vannak gyerekeim, hogy nem fogom eltűrni! Megpróbálunk ellene fokozott rendőri ellenőrzéssel, és a szülők bevonásával is fellépni. Elképesztő tartom egyébként, hogy milyen nyíltan folynak ezek az ügyletek. Az interneten például nemrég nyilvánosan hirdettek egy úgynevezett GOA partit a volt szovjet laktanyában, amiről tudva levő, hogy a drogok játsszák a főszerepet. Egy fiatal srác autóbalesetet is szenvedett. Elvitték a törött autót, és a srácot lefizették, hogy azt mondja, otthon érte baleset.

Pesir Albert


Fotót készítette: Hajdú Balázs
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: ahirlap.hu


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!