HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

Jelentősen megugrott a sugárzás szintje a fukusimai 1-es reaktorban
Óránként 4000 millisievert értéket mértek az atomerőmű egyes reaktorában. Ez az eddig mért legmagasabb sugárzási szint az erőmű levegőjében - írja a hirado.hu

A legmagasabb sugárzási szintet mérték a Fukusima-1-es atomerőműben a márciusi katasztrófa óta - közölte szombaton a földrengés és szökőár következtében megrongálódott erőmű üzemeltetője.

Mint a Tepco (Tokyo Electric Power Co.) energetikai társaság képviselője elmondta, "a rendkívül magas, óránként 4000 millisievert értéket az egyes reaktorblokk földszintjén rögzítették".

A Tepco szakértőinek feltételezése szerint a sugárzás váratlan megugrása "valószínűleg arra vezethető vissza, hogy gőz szabadul ki a reaktor alsó nyomáskiegyenlítő kamrájához tartozó rendszer egyik sérült csövéből". Emellett "ebből a szakaszból víz is szökik, amelynek a hőmérséklete meghaladja az 50 Celsius fokot" - jelentette az ITAR-TASZSZ.

Az adatokat az az amerikai robot szolgáltatta, amelyet pénteken küldtek be a nukleáris balesetben leolvadt egyes reaktorblokk épületébe.

Előző nap egy ideig kilenc dolgozó is tartózkodott ugyanott, hogy felszereljen egy belső nyomást mérő műszert. A Tepco közlése szerint a technikuscsoportot ért sugárdózis nem haladta meg a 4 millisievertet.

A nukleáris létesítményekben mentésen dolgozók számára a japán hatóságok évi 250 millisievertes sugárdózist engedélyeznek maximális értékként, míg a normális háttérsugárzás értéke évi 1 millisievert lehet.
A Tepco képviselője hangsúlyozta, hogy jelenleg nem terveznek semmilyen munkálatot az egyes reaktorblokk épületében, ehelyett alaposan tanulmányozzák a kialakult helyzetet, egyebek közt ipari robotok segítségével.

Szakértők megállapítása szerint a magas sugárzási szint megnehezítheti a berendezések helyreállításán és az alsó helyiségeket elárasztó radioaktív víz kiszivattyúzásán dolgozó munkások feladatát.

A Tepconál ezzel szemben azt állítják, hogy az egyes reaktorépületben kialakult helyzet nem befolyásolja érdemben a következő hónapokra tervezett általános munkálatokat, köztük a szivárgások felszámolását, a reaktorok hűtését, az úgynevezett hideg leállásra való átállás feltételeinek megteremtését.

www.hirado.hu


Fotót készítette: Online
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: ahirlap.hu


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!