HÍREK
Belföld
Külföld
Sport
Autó-Motor
Életmód-Egészség
Bulvár
Gazdaság
Öko
Mozaik
eszközök:

Újabb volt NBH-s gyanúsítottak
Legalább egy tucat egykori nemzetbiztonsági tisztet hallgatott ki tanúként, és közülük három személyt gyanúsított meg a katonai ügyészség az úgynevezett CD-botránnyal összefüggésben indult nyomozásban - értesült a Magyar Nemzet. A lap úgy tudja, a bíróság márciusban megkezdi a Szilvásy György volt titokminiszterrel, az MDF volt elnökével és frakcióvezetőjével, valamint egy korábbi MSZP-s honatyával szemben folytatott eljárás büntetőperének tárgyalását.

További három gyanúsítottja van annak a nyomozásnak, amelyet a Budapesti Katonai Ügyészség a CD-botrány kapcsán a Magyar Demokrata Fórum 2008. őszi elnökválasztása idején egy, a titkosszolgálatok által rögzített hangfelvétel nyilvánosságra kerülése miatt tavaly februárban indított hivatali visszaélés és más bűncselekmények gyanújával - tudta meg a Magyar Nemzet. A hanghordozót Dávid Ibolya, az MDF volt elnöke hozta nyilvánosságra. A felvétel felhasználásával lényegében visszalépésre kényszerítette a pártelnökségre aspiráló Almássy Kornélt.

A lap úgy tudja, az ügyészség a kormányváltás idején már gyanúsítottként kihallgatott Laborc Sándor mellett olyan személyeket - eddig több mint tizenöt tisztet - gyanúsított meg, illetve idézett be tanúként, akik mindannyian a tábornok hivatali ideje alatt voltak a polgári elhárítás munkatársai, és az ő jóváhagyásával mehettek nyugdíjba, amikor a főigazgató a lehallgatási botrányba kevert UD Zrt. elleni feljelentésének kudarcára hivatkozva benyújtotta felmondását - olvasható a Magyar Nemzet keddi számában, melyből további részleteket is megtudhat.

Pert vesztett Dávid Ibolya Tóth Jánossal szemben.

Pert vesztett Dávid Ibolya az UD Zrt.-ügyben kedden; a Fővárosi Bíróság (FB) első fokú ítélete szerint az MDF egykori elnöke jogsértő módon hozta nyilvánosságra az UD Zrt. egyik vezetőjének Csányi Sándor OTP-elnökkel folytatott telefonbeszélgetéséről készült leiratot 2008. szeptember 12-i sajtótájékoztatóján.

Bár a politikus Tóth János felperest az ominózus sajtótájékoztatón nem nevezte meg, de a bíróság szerint a közvélemény számára a személy mégis egyértelműen beazonosítható volt, miután pedig magánbeszélgetését engedélye nélkül nyilvánosságra hozták, a súlyos személyiségi jogi jogsértés megvalósult. A felperes 15 milliós nem vagyoni kártérítést kért a polgári perben, ám erre bizonyítást nem ajánlott fel, így az FB ebből csupán 1,2 millió forintot ítélt meg. Az első fokú döntés nem jogerős.

Az UD Zrt. ügyben Dávid Ibolya két és fél éve azzal állt a nyilvánosság elé, hogy a biztonsági cég megbízást kapott az ő megfigyelésére az MDF tisztújításának befolyásolása érdekében.

www.fidesz.hu


Fotót készítette: Fidesz
Nyomtatható változat

Ajánlja a cikket
--- visszalépés ---
forrás: ahirlap.hu


Adatvédelem      Jogi nyilatkozat

Copyright © 2010. D.Design Studio - Minden jog fenntartva!